• The Koshi No Shinobu Pure Malt Whisky 0,7 L 43%

233.69
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
EAN 4520971500010

Zamówienie telefoniczne: 603080503

Zostaw telefon
The Koshi-No Shinobu Pure Malt Whisky Mizunara Oak 43% Zaw. Alk. : 43% Pojemność: 700ml

Pochodzenie: Japonia

Japońska destylarnia Shinobu to dzieło mistrza Kena Usami, który zdecydował się rozpocząć destylację w zakładzie w 2017 roku. Przez niedługi czas obecności na rynku, japońska marka zdołała wejść do „top" trójki najpopularniejszych azjatyckich trunków na świecie, zajmując miejsce zaraz obok Nikka i Suntory. W ofercie marki znajdziemy zarówno single malty, jak i mieszanki whisky słodowej i zbożowej. Klimat Kraju Kwitnącej Wiśni pozwala wytworzyć whisky niemal identyczne, co szkockie pozycje. Wypusty Shinobu przypominają whisky z regionu Speyside, który znany jest z delikatnie owocowych i kremowych alkoholi.

Japońska whisky powstaje niemal identycznie, co szkocka. Nie ma w tym nic dziwnego - azjatyccy gorzelnicy zdobywali swoje umiejętności w Europie. Pure malt od Shinobu wytwarzany jest ze złocistego ziarna jęczmienia, które jest kolejno suszone, moczone, mielone i zacierane. Później dochodzi do fermentacji, podczas której uwalnia się alkohol, a następnie do destylacji, czyli oczyszczenia cieczy z niepożądanych substancji za pomocą miedzianych alembików. W końcu trunek ląduje w wyjątkowych dębowych beczkach z dębu Mizunara. To jeden z najrzadszych gatunków dębu na świecie. Historia dębu Mizunara jest mocno zakorzeniona w historii samej Japonii. Rodzime drzewo stało się ratunkiem dla producentów beczek po II wojnie światowej, kiedy kraj został odcięty od reszty świata, a import klasycznych beczek z europejskiego dębu został wstrzymany. Obecnie drewno z dębu Mizunara jest ciężkie do zdobycia i dosyć drogie. Japoński rząd ogranicza również wycinkę drzew w wieku poniżej 80 lat, co znacznie ogranicza dostęp do surowca. Whisky, która dojrzewa w beczkach z tego wyjątkowego drzewa, nabiera atrakcyjnych nut kokosa, drzewa sandałowego i kadzideł.

Shinobu Pure Malt Whisky jest produkowana w Niigata. Niigata to duże miasto u ujścia rzeki Shinano i jedno z największych miast portowych w Japonii. Słowo „Shinobu" po japońsku oznacza wyrozumiałość.
Zapach: Masło, kokosy, mięta, trawa, drewno.

Smak: Miękki,oleisty, maślany, waniliowy.

Finisz: Długotrwały, waniliowy.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Warunkowy dostęp do sklepu

Czy masz powyżej 18 lat?